Jarní besedy s dětmi z mateřské školy, duben 2011

Během několika dní měsíce dubna navštívilo knihovnu všech šest tříd Mateřské školy ve Slavonicích, tedy děti od těch nejmenších 2-3letých až po předškoláky. Malí návštěvníci a - jak pevně doufáme i budoucí čtenáři - se dozvěděli nejen to, k čemu slouží knihovna, co je to kniha a jak se s knihou správně zachází, ale povídali si také o jaru, kytičkách, zvířátkách, pohádkách a encyklopediích, vyslechli několik krátkých zábavných ukázek čtených i z CD nosičů a hádali správné odpovědi. Ve druhé půli hodinové návštěvy si pak děti z každé třídy MŠ vždy samy prohlížely knihy, které je během besedy nejvíc zaujaly. Na odchodu takřka všechny slibovaly, že přijdou brzy znovu a přivedou rodiče - tak uvidíme!