Dopoledne a odpoledne s Andersenem (v roce 2019)

Čtrnáctý DEN S ANDERSENEM se konal v prostorách Městské knihovny Slavonice v pátek 29. března 2019. V dopoledních hodinách si přišlo zasoutěžit 26 dětí z třetí třídy Základní školy Slavonice a v těch odpoledních kromě malých čtenářů, co chodí do knihovny pravidelně, ještě i několik dětí z družiny místní základní školy. Celkem 47 soutěžících si ověřilo svoje znalosti pohádkových knih v pásmu kvízů, testů, křížovek a soutěžních klání o sladké ceny. Těch bylo rozděleno 24, nicméně malá sladké cena útěchy čekala na každého účastníka - stejně jako upomínková pohlednice. A jaká byla témata letošního Dne s Andersenem? Přece pohádky H.Ch.Andersena, 70. výročí nakladatelství Albatros, František Nepil, Ondřej Sekora a Ferda Mravenec!