Aktuality

7. 6. 2019 - Lesy a příroda kolem nás - v devátém ročníku výtvarné soutěže, kterou pořádá Jihočeská vědecká knihovna Č.Budějovice spolu s podnikem Lesy ČR, opět zabodovaly slavonické děti krásným třetím místem v kategorii "Ručně vyrobená kniha o lese".

4. 6. 2019 - Pasování čtenářů - celkem 25 prvňáčků ze slavonické základní školy bylo v knihovně slavnostně pasováno na čtenáře. Děti nejprve musely splnit úkol, ve kterém předvedly, že už skutečně umí číst, a poté byly mečem pasovány na skutečné čtenáře. Z akce si odnesly nejen pamětní list a čokoládovou medaili, ale také půvabnou knížku Kde se nosí krky.

31. 5. 2019 - Prázdninový batoh je název nové soutěže pro děti do 15 let, kterou knihovna připravila na měsíc červen. V tajence se soutěžící dozví, co by nemělo chybět v žádném prázdninovém batohu. Slosování: v pondělí 24.6.2019 a hraje se o pět skládaček puzzle!

22. 5. 2019 - jarní měsíc květen přinesl celkem 36 nových titulů, z toho 26 beletristických pro dospělé čtenáře, 9 zábavných knih pro děti a 1 naučná kniha pro děti a mládež. Seznam všech květnových novinek najdete zde.

2. 5. 2019 - Obrázkové luštění je název nové soutěže, kterou knihovna připravila pro čtenáře do 15 let na měsíc květen. Pět úspěšných řešitelů bude odměněno čokoládou. Slosování soutěže v pátek 31.5.2019.

22. 4. 2019 - během měsíce dubna přibylo do fondu knihovny celkem 38 nových knih, z toho je 27 románů pro dospělé čtenáře a 11 titulů pro děti a mládež. Seznam všech dubnových novinek najdete zde.

3. 4. 2019 - Kdo to ví, odpoví - pod tímto názvem čeká na čtenáře dětského oddělení nový literární kvíz na měsíc duben. Slosování bude v pátek 3. května 2019 a pro pět úspěšných řešitelů jsou připraveny kočičí jazýčky.

Starší aktuality...